DarkFrag-ComuniTy
Bun VeniT Pe DarkFrag-ComuniTy!!
PenTru A Mari ComuniTaTea Te Rugam Sa Dai Un RegisTeR!
Server Oficial DarkFrag -> DarkFrag.malware-site.www
Multumim!
Parteneri
http://www.darkfrag.net zonek.ro
Ceas

Ce EsTe Un SniPeR?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce EsTe Un SniPeR?

Mesaj  3L3M3NT la data de Mier Feb 24, 2010 4:46 am

Sa vorbim despre :Ce este un sniper:
Sniperul este unul din cel mai importanti jucatori intr-un meci de clan... El este singurul jucator pasiv ..e un fel de "ninja" japonez ..un silent killer care care isi asteapta inimicul in liniste si il ucide tot timpul din umbra si de la distanta ..pentru a fi un bun sniper trebuie sa ajungi la performanta sa fii tot timpul invizibil (camuflat bine) iar in momentul cand omori pe cineva sa nu-ti dezvalui identitatea si locul in care te afli...in realitate un sniper isi asteapta tinta in liniste si pana la 2-3 zile
in cs sniperul pe majoritatea hartilor are rol si de observator.... (ex. dust 2 cand un sniper ori ct ori tero sta si numara pe mijloc cati se duc A cati B )
Sniperul la inceputul fiecarui meci isi alege camuflajul in functie de ce zona care vrea sa o acopere pe harta....
Armele cu care joaca se aleg in functie de harta si rolul lui... toate armele si pistoalele care au amortizor sau care trag fara sa faca prea mult zgomot sunt preferatele unui sniper adevarat... de ce spun asta?? in momentul in care esti cu o arma care face zgomot ex. awp sau ak-47 deja dupa ce ai tras toata lumea stie unde esti...
nu acelasi lucru se intampla cand ai cloltul sau scout-ul in mana... la pistoale in schimb nu se mai pune accentul pe liniste..daca deja a trebuit sa scoti pistolul inseamna ca esti inconjurat deja...deci pistolul este scaparea unui sniper din incurcatura..si pentru asta trebuie sa-ti iei un pistol care sa aibe un damage mare...de preferat, fiind si cel mai bun, iti iei desert deagle..
Acum o sa spuneti : "Cum un sniper trage cu coltul sau pistolul cu amotizor" eu am sa raspund "DA" deoarece rolul sniperului ramane acelasi chiar daca nu are bani sa-si cumpere o arma cu luneta!!!
Apoi ca orice ninja adevarat..un sniper are tot timpul un flash la el care sa-l faca invizibil cand este incoltit...
Grenada ...este un accesoriu care scoate garantat din incurcatura pe orice sniper...in momentul cand ii dai un leg sau jucatorul e prea bun si nu il nimeresti...pur si simplu de dupa obiectul dupa care stai linistit..ii arunci "cutiuta cu surprize" si jucatorul face Booommm!!
poate o sa spuneti de ce nu laud AWP-ul daca tot vorbim de sniper....awp-ul e bun... dar numai pentru o persoana care trage de la distanta mare.. cred ca toata lumea stim cam ce galagie face un awp in momentul in care trage..(in caz de ai ratat deja a disparut elementul surpriza si esti mort)
Atunci majoritatea sniperilor au inceput sa faloseasca scout-ul fiindca este arma cea mai usoara in counter, mai usoara decat cutitul...este silentioasa nu face zgomot.., trage de 2 ori mai repede decat un awp..pentru a face strafe nu trebuie sa schimbi pe pistol...si parca e facuta sa dai head shot cu ea.. daca nu 2 gloante unde nimeresti si il dai mort...
3L3M3NT
Pro lv.2
Pro lv.2

Data de inscriere : 24/02/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Ce EsTe Un SniPeR?

Mesaj  Vizitato la data de Sam Mar 06, 2010 12:19 am

interesant ... bv pt upload

Vizitato
Vizitator

Sus In jos